Informacje dla rodziców kandydatów do klas dwujęzycznych z językiem hiszpańskimInformacje dla kandydatów

 

Co to jest klasa dwujęzyczna?

 

Klasa dwujęzyczna to klasa, w której dzięki dużej ilości godzin nauki hiszpańskiego w tygodniu, masz szansę bardzo dobrze nauczyć się tego pięknego języka Picassa, Messiego i Shakiry, a także poznać kulturę Hiszpanii i Ameryki Południowej. Klasa pierwsza dwujęzyczna w naszym Gimnazjum realizuje 6 godzin nauki języka tygodniowo, klasa druga – 5 godzin tygodniowo plus 1 godzinę geografii lub historii w języku hiszpańskim, klasa trzecia - 4 godziny tygodniowo plus 1 godzinę geografii i 1 godzinę historii w języku hiszpańskim. Jeśli więc interesujesz się kulturą, historią, muzyką, sztuką, sportem i językiem hiszpańskim i w przyszłości chciałbyś posługiwać się nim jak rodowity Hiszpan – to klasa dla Ciebie !!!

 

Dlaczego warto znać hiszpański?

 

Hiszpański jest obecnie bardzo popularnym językiem, używanym przez 410 milionów ludzi w aż 21 krajach !!! Jego dobra znajomość daje więc ogromne możliwości: możesz porozumiewać się z ludźmi na pięciu kontynentach, gdzie mówi się po hiszpańsku, poznawać ludzi z zupełnie odmiennych kultur i zaprzyjaźnić się z nimi, bez problemu radzić sobie w czasie podróży po Europie i po świecie, a w przyszłości otwiera się przez Tobą możliwość studiowania za granicą. W Warszawie działa obecnie dużo hiszpańskich firm (np. architektonicznych i budowlanych), na studia przyjeżdża do nas wielu hiszpańskich studentów, wielu Polaków jeździ do Hiszpanii na wakacje, coraz więcej Warszawiaków chce się uczyć tego języka – jak widzisz, zastosowanie i znaczenie hiszpańskiego wzrasta z każdym rokiem, a jego dobra znajomość z pewnością pomoże Ci w przyszłości znaleźć ciekawą pracę !

Hiszpański to bardzo atrakcyjny, pięknie brzmiący i prosty język, nie trać więc szansy, jaką daje Ci nauka w klasie dwujęzycznej w naszym Gimnazjum !!!

 

Jak wygląda nauka w klasie dwujęzycznej ?

 

W pierwszej klasie uczniowie intensywnie uczą się hiszpańskiego, przygotowując się do stopniowego wprowadzania elementów lekcji w tym języku na wybranych przedmiotach. W drugiej klasie, oprócz lekcji języka hiszpańskiego uczniowie mają wprowadzony jeden przedmiot (geografia lub historia) realizowany dwujęzycznie. To znaczy, że odpowiednio przygotowany do tego nauczyciel (Hiszpan świetnie mówiący po polsku) część lekcji (np. polecenia, praca domowa, słownictwo związane z tematem lekcji) prowadzi po hiszpańsku. Poziom lekcji jest dostosowany do poziomu językowego uczniów, nie trzeba więc obawiać się, że lekcje po części prowadzone po hiszpańsku będą dla Ciebie niezrozumiałe i trudne.

W trzeciej klasie uczniowie mają dwa przedmioty prowadzone po hiszpańsku - historię i geografię. Lekcja z przedmiotu nauczanego dwujęzycznie jest już w 90-100% prowadzona po hiszpańsku, ale jak widzisz, w ciągu dwóch lat nauki uczniowie są do tego stopniowo przygotowywani i powoli oswajają się z lekcją prowadzoną w języku obcym.

Uczestnictwo w lekcji prowadzonej po części lub w całości po hiszpańsku to bardzo ciekawe doświadczenie, do którego serdecznie Cię zapraszamy.

Uczniowie sekcji dwujęzycznych w naszym Gimnazjum aktywnie rozwijają swoje zainteresowania językiem i kulturami hiszpańskojęzycznych krajów - uczestniczą w pokazach filmów, sztuk teatralnych i koncertów w tym języku, biorą udział w wielu konkursach językowych, przygotowują występy na szkolnych uroczystościach, a także mają do wyboru ciekawe kółka i sami tworzą teksty kultury w języku hiszpańskim (np. wiersze, filmiki, scenki, przedstawienia).

 

Chciałbyś się dowiedzieć dlaczego do hiszpańskich dzieci nie przychodzi Święty Mikołaj, co mają wspólnego nazwy planet z nazwami hiszpańskich dni tygodnia albo poczuć się jak Violetta lub Shakira śpiewając po hiszpańsku z kolegami i koleżankami z klas dwujęzycznych na jednej ze szkolnych uroczystości? Wybierz więc klasę dwujęzyczną w naszym Gimnazjum i przeżyj z nami wspaniałą, hiszpańską przygodę !!!

 

ZAPRASZAMY, OLÉ !!!

SPONSOR NAGRODY EKOLOGICZNEJ 2-TYGODNIOWEGO WYJAZDU DLA EKO-UCZNIA
Wersja do druku Wersja do druku | Mapa witryny Poleć tę stronę Poleć tę stronę
© 2013/14 Wszystkie prawa zastrzeżone przez Gimnazjum nr 72

Uwagi na temat strony prosimy przesyłać pod adres: edycja@gim72.com